Znikome ozdoby, a gigantyczny wynik – postaw na lamele ścienne

Przestronność kojarzy nam się z przejrzystymi pomieszczeniami i dużymi oknami. Takie przymiotniki posiada styl nowoczesny, a to znaczy przestronność i brak przepychu, niepotrzebnych mebli i zdobień. W stylu nowoczesnym zwykle aranżują swoje mieszkania młodzi ludzie, którzy weszli w posiadanie swojego pierwszego, własnego domu, czy mieszkania. Jakim sposobem uprzednio dostrzegliśmy to przestronność cechuje ten nowoczesny klimat wnętrza.

Salon, jaki jest centrum prowadzonej przez nas posiadłości, coraz to częściej jest aranżowany jako jedna całość razem z kuchnią oraz jadalnią. Taka przestronność pozwoli na możliwość większego spożytkowania danej powierzchni. Nie każdy ma w domu ogromne pomieszczenie na salon, jednakowoż każdy może utworzyć taki wynik. Istnieją miarodajne sposoby na optyczne powiększenie pokoju. Będą to jasne oraz zimne barwy ścian, np. niebieski, biały, szary inne w zależności od odcieni danego koloru.

Optycznie powiększony efekt prócz odcieni ścian mogą dać też połyskliwe materiały. Atrakcyjną opcją są też lamele ścienne – lamele producent. Kanapa w jasnym kolorze z akcesoriami innego odcienia poduszek, wykonane z lśniącego materiału zezwolą na zachowanie przestronności w salonie. Innym sposobem i bodajże najprostszym jest ustawienie jak najniższej ilości mebli, przy jak najprostszym ich wykonaniu. Meble powinny mieć prosty oraz funkcjonalny kształt, bez zbędnych zdobień, ewentualnie z wstawkami metalu czy też szkła.

By zdobyć przestronny efekt w salonie należy również unikać wszelkich dekoracyjnych detalów, które wyłącznie zagraca pomieszczenie. Jeżeli chodzi o okna, długie zasłony oraz firany automatycznie pomniejszą nasze pomieszczenie, skutkiem tego w małych salonach, niebezużyteczne są jedynie żaluzje czy też rolety.

Jedynym detalem dekoracyjnym mogą być oryginalne o interesujących kontrastujących kolorach, doniczki z kwiatkami. Jasna podłoga także optycznie powiększy salon, jednakowoż jeżeli nie czujemy się przyzwoicie w samych jasnych barwach, dodatki takie jak dywan, poduszki, kamień na ścianie, czy inne mogą być ciemne jednak w zimnej tonacji, dając rezultat powiększenia.

You may also like...