Zasady profesjonalnego montażu paneli podłogowych

Gdy zdecydujemy się sami instalować panele powinniśmy nie zapominać o kilku wybitnie znaczących zasadach. Po pierwsze już podczas pomiarów wypada uwzględnić szczeliny dylatacyjne przy każdej ścianie. Panele podłogowe są typem powierzchni wypływającej, co świadczy, że nie przytwierdzamy jej do podłoża klejem bądź też śrubami – więcej na panele promocje sklep. Jeżeli będziemy przestrzegać tych dwóch zaleceń nie powinniśmy się bać wybrzuszeń bądź pęknięć.

Montaż ma obowiązek być też przeprowadzany prostopadle do okien. Ustrzeże nas to przed rzucającymi się w oczy cieniami na łączeniach. Wyróżniamy dwa rodzaje łączeń. Pierwsze z nich jest zdecydowanie łatwiejsze i polega na posmarowaniu poprawnego frezu klejem oraz złożeniu go z kolejnym detalem podłogi. Łączenie to jest niemniej jednak bardzo niekomfortowe ponieważ podczas zniszczenia jednego z elementów praktycznie nie możliwe jest rozebranie podłogi bez uszkodzeń.

Kolejnym typem łączenia są tak nazywane zatrzaski. Panele z łączeniem zatrzaskowym możemy w szeregu przypadków rozbierać oraz składać. Jest to niezmiernie wygodne przy wymianie któregoś z elementów. Jakim sposobem przygotowywać się do montażu paneli? Gdy już zakupimy wymarzone panele nadchodzi czas na prawidłowy montaż. Nim zabierzemy się za tą pracę, należy zadbać o obecność kilku fundamentalnych narzędzi.

Jeśli nie wykonujemy zbyt w szeregu przypadków nawet drobnych remontów ma prawo się okazać, iż będziemy musieli zakupić takie instrumenty, jak pasy uciskowe czy poziomica wodna. Jeszcze zanim wyjdziemy z sklepu zatroszczmy się również o zakup porządnego nośnika pod nasze panele, najczęściej jest to gąbka bądź też folia. Gdy już wyniesiemy z pomieszczenia w jaki będziemy układać panele podłogowe wszystkie meble i oprzyrządowania, jesteśmy w stanie zabrać się do pracy.

You may also like...