Zabawa z psem i potrzebne rzeczy – sklep dla czworonoga

Właściciele czworonogów od wieków zadają sobie zapytanie, jak bawić się ze szczeniakiem tak, aby on nie rozrabiał, nie gryzł i nie czynił szkód. Znaczącym kłopotem staje się tu także, z jakiej przyczyny pies podczas zabawy nie traktuje właściciela, jako autorytetu, lecz wręcz absolutnie go ignoruje. Istnieje kilka zasad zabawy z psem, jakie trzeba zastosować, by zapewnienie psu zabawy było bezkonfliktowe i przyjemne dla wszystkich.

Jedną z najistotniejszych zasad jest, więc to, że wypada kierować się pokrewnymi kryteriami, jakie istnieją w sforze. Jeżeli pies podchodzi do właściciela a swym zachowaniem uwidocznia, iż ma chętkę na zabawę w jego rozumowaniu świadczy to rozkaz wydany właścicielowi. Najczęściej w takiej sytuacji pies kęsie, szczeka a tym samym pragnie wywołać u swego pana uczucie złości i zdenerwowania. Jeśli właściciel macha rękami pragnąc obronić się przed psem, pupilek traktuje to, jako doskonałą zabawę.

By zabawa z psem przebiegała w pełni komfortowo wypada wpierw wyciszyć szczeniaka, zaś w tym celu wolno wziąć go na ręce oraz nie pozwalać na zachowania agresywne, czy też gryzienie. Jeśli pies wyposażony jest w obrożę, wolno go za nią złapać oraz utrać się, by usiadł. Takie zachowanie człowieka pies zrozumie, jako fakt, iż to właściciel dominuje i że należy go posłuchać. Gdzie nabyć niezbędne zabawki i akcesoria? Zajrzyj na Sklep dla psa. To właściciel decyduje, kiedy ukończyć zabawę ze swoim psem, właśnie dlatego nawet, jeśli pies nie ma ochoty jej zakończyć musimy być w swym postanowieniu konsekwentni.

You may also like...