Różne rodzaje hal – jaką wybrać?

Tu i ówdzie prowadzone są budowy. Buduje się duże hale, jakie mają służyć jakimś celom. W szeregu przypadków są to na przykład hale targowe. W wielu aglomeracjach oraz Polski i w miastach zagranicznych są duże i kultowe w całym kraju hale, na których przeprowadza się transakcje sprzedaży. Są to tak oznaczane hale komercyjne. Taka hala jest z reguły zadaszonym potężnym terenem. Na ogół są to hale wielkopowierzchniowe.

Konstrukcja tego typu hal nie jest nazbyt skomplikowana. Niewątpliwie konieczne jest dostosowanie się do przepisów prawa budowlanego, potrzebne jest stosowanie wszelakich zasad budowlanych. Taka hala ma być bezpieczna. Jednocześnie w halach tego rodzaju przebywa dużo osób, czasami nawet dużo tysięcy ludzi. Osoby, jakie pracują na halach, jakie spędzają na nich wiele godzin dziennie, jakie w takich halach handlowych robią zakupy muszą czuć się bezpiecznie. A o takie bezpieczeństwo wypada zadbać już w chwili budowania hali.

Nieodzowne jest posiadanie należytego projektu. Projektowaniem hal zajmują się architekci. Takie hale przemysłowe czy hale namiotowe do wynajęcia projektowane są nieco inaczej niż na przykład budynki mieszkalne. Różnica polega w głównej mierze na tym, iż hale są budynkami wielkopowierzchniowymi. W takich halach umiejscowione są na przykład galerie handlowe. Konieczne jest ustalenie czemu ma służyć taka hala, do jakich celów będzie wykorzystywana. Nieraz cel przeznaczenia wyznacza generalny wykonawca i to on jest kluczowym inwestorem. Hale są wielką, zwykle stalową konstrukcją.

Potrzebne jest nadzwyczaj dokładne łączenie wszystkich szczegółów takiej konstrukcji hali. Jest to praca ciężka jednakże dość szybko widać rezultaty budowy hali. Wielokrotnie budowa hali specjalistom absorbuje zaledwie parę tygodni. Rzecz jasna dużo zależy od techniki budowy, od metod stosowanych w czasie budowania hali, ale także i od tego, czemu taka hala ma służyć. Jeżeli jest to hala tak zwany hangar w owym czasie wybudowanie jej zajmuje niewiele czasu. W parę tygodni zostaje wystawiony budynek, w dużej mierze wykonany ze stalowej konstrukcji, w którym będzie odbywał się na przykład handel.

You may also like...