Projekt domu – gotowy lub na zamówienie?

Budowa prywatnego domu to gigantyczne, odpowiedzialne przedsięwzięcie, właśnie dlatego także każdy ruch w tej kwestii, każda decyzja powinny być głęboko przemyślane, na pewno na każdym etapie realizacji tak wielkiego przedsięwzięcia należałoby jest porównywać dane oferty z propozycjami konkurencji i wybierać opcje najbardziej pomocne. Już na wstępnym etapie, a w związku z tym w fazie wyboru projektu stworzonego przez nas przyszłego domu, będziemy podejmowali jedną z pierwszych decyzji, a mianowicie – zdecydować się na zakup już gotowego projektu domu, z katalogu, lub także zamówić w pracowni architektonicznej projekt domu, całkowicie w takim kształcie, jaki sobie wymarzyliśmy.

Dziś proponowane gotowe już projekty domów także zapewniają wiele różnych rozwiązań, jest ich bo na rynku kilka tysięcy, są to rozstrzygnięcia proponujące budowę domów małych oraz wielkich jak pałace, oszczędnych w formie, niemniej jednak również oraz niezmiernie interesujących w swojej bryle.

Kupno gotowego już projektu na pewno ma jedną fundamentalną zaletę – jest to wybór oszczędności, bo taki gotowy projekt wolno kupić już za sumę około 5 tysięcy złotych. Skoro wobec tego budowa domu to przedsięwzięcie niezmiernie kosztowne, to wytworzone już na samym początku oszczędności rzędu 20 czy 30 tysięcy, a w następstwie tego różnicy pomiędzy ceną projektu na zamówienie i projektu gotowego, może być niezmiernie istotne dla dalszej realizacji inwestycji. Jeśli wymagane są jakieś detale do budowy, jak ogrodzenia, lub słupki – wpadnij na pawilony kontenerowe. Z kolei zamówcie projektu domu u architekta też ma swoje wymierne korzyści, może niekoniecznie finansowe.

Pozwala to na bardziej perfekcyjną realizacje własnej wizji domu, z większością szczegółów, jakie mieliśmy w swojej głowie od dawna. Odnośnie oszczędności to także w przypadku domu, realizowanego wedle projektu wykonanego na zamówienie, także wolno je wygenerować, na przykład po uzgodnieniu z architektem, twórcą stworzonego przez nas projektu, wolno zastosować niektóre materiały o porównywalnych parametrach technicznych i użytkowych, jednakowoż niemniej jednak tańsze.

Wolno też, w celu obniżenia kosztów budowy domu, zrezygnować z podpiwniczenia domu, jak też zastosować rozwiązanie domu z dachem dwuspadowym zamiast z wielospadowym.

You may also like...