Nowoczesna nagrzewnica indukcyjna IHM jako przykładowy z najważniejszych wyrobów firmy Energoel

Nowoczesne piece nadające się do wykorzystania w branży przemysłowej oraz w laboratorium oferuje Energoel. Można je także zastosować w odlewniach, pracowniach złotniczych lub w zakładach przerabiania odpadów ponownego przetworzenia. Wskazane piece nowej generacji zbudowane są z elementów o sporej jakości. Z tego powodu zaliczają się do niezawodnych. Błyskawiczne wymieszanie metalu zapewnia jednolitość stopów, co ma znaczenie przy recyklingu złomów metali. Każdy piec jest opisany oraz wskazane są jego cechy techniczne. Pod adresem  https://energoel.pl/produkt/piec-indukcyjny-seria-pdp/ można także sprawdzić podzespoły z jakich piece są zrobione i wyposażenie.

Nowocześnie zaprojektowane piece indukcyjne, produkowane na podstawie sprawdzonych technik zapewniają niskie straty mocy, co minimalizuje koszty wykorzystania, związane z mniejszym zużyciem energii elektrycznej. Firma wprowadziła jest autorski system IPM , czyli EnergoEl. Umożliwia on na optymalne, automatyczne dopasowanie mocy pieca PDP do zmieniających się parametrów wsadu.

Każdy piec wykonany jest w procesie użyciem hartowania indukcyjnego, czyli procesu jaki służy utwardzaniu powierzchni podzespołów ze stali oraz pozostałych stopów, jaki wykorzystuje zjawiska nagrzewania prądem elektrycznym. To gwarantuje stabilność powierzchni pieca, jego uodpornienie na eksploatację przy równoczesnym zachowaniu plastyczności rdzenia. Dodatkowo, doświadczeni inżynierowie przeprowadzają modernizacje działających linii oraz stanowisk do grzania starszej daty. Zmieniają je na piece według najnowszych projektów.

Specjaliści zajmują się naprawą podzespołów mechanicznych oraz przeprowadzają modernizacje systemów automatyki sterującej procesami produkcyjnymi. Klienci są usatysfakcjonowani z usług serwisowych z użyciem hartowania indukcyjnego. To pozwala przystosować piec indukcyjny do spodziewanych procesów. Udostępnione maszyny można rzeczywiście dostosować do czynności w wybranym zakładzie, co potwierdzają dotychczasowe opinie przedsiębiorców.

You may also like...