Montaż blach – w jakim miejscu zakupić blachowkręty?

Jednym z przeważnie zadawanych fabrykantom pytań w kwestii blach jest pytanie o ich dobry sposób montażu oraz przechowywania blach w czasie bezpośrednio poprzedzającym zamontowanie ich na dachu. Jeżeli montaż ma nastąpić od razu po zakupie (maksymalnie trzy do czterech tygodni od daty fabrykacji), wypada rozciąć opakowanie, w którym znajdują się blachy oraz ustawić je pod nieznacznym skosem, by zapewnić spływanie potencjalnym wodom opadowym. Jeżeli zaś okres między wyrobem a montażem blach ma być dłuższy, wtedy potrzebne jest rozcięcie paczki, w której blachy pozostały dostarczone przez producenta. Po pewnym czasie pomiędzy arkuszami trzeba umieścić listwy dystansowe, aby umożliwić swobodny przepływ powietrza w opakowaniu.

Pod żadnym pozorem nie wolno kłaść paczki z blachami bezpośrednio na ziemi, a arkusze należy gromadzić w miejscu pewnym, przewiewnym oraz suchym, żeby nie doprowadzić do zniszczenia blach poprzez działanie elementów środowiskowych – wobec tego zainwestuj w blachowkręty. Jedną ze spraw, jaka w najwyższym stopniu interesuje kupujących blachy, jest sposób magazynowania blach pomiędzy zakupem a montażem.

Wielokrotnie z powodów technicznych bądź również budżetowych nie są w stanie bowiem zainstalować blach na dachu bezpośrednio po zakupie.

W szczególe, nie trzeba blach kłaść bezpośrednio na ziemi, albowiem może doprowadzić to do szeregu uszkodzeń chemicznych oraz blokuje odpływ przypuszczalnych wód opadowych, które mogą odszukać się w paczce. Poza tym, nie wolno pozostawiać blach zamkniętych w nierozciętym opakowaniu. Do prawidłowego oraz bezpiecznego przechowywania potrzebują wolnego dostępu powietrza.

Jeżeli blachy mają znajdować się w opakowaniu do trzech, czterech tygodni od daty wytwórczości, wystarczy jedynie naciąć paczkę i umieścić je pod delikatnym skosem. Jeśli jednak kupujący planują trwające dłużej przechowywanie blach przed montażem, powinni bezdyskusyjnie umieścić pomiędzy poszczególnymi arkuszami listewki dystansowe, żeby umożliwić swobodny dostęp powietrza do blach.

You may also like...